Publikacje i książki

[mp3player width=1 height=1 config=fmp_jw_widget_config.xml file=http://www.chinese-culture.pl/wp-content/uploads/wordpress/2009/09/publikacje.mp3]

W tym dziale chcielibyśmy zaoferować Państwu szeroką gamę książek i publikacji dotyczących kultury Chin, które można zakupić na łamach naszej strony. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat nie tylko wschodnich sztuk walki, ale również całej kultury Pańswa Środka polecamy kilka interesujących pozycji. Zachęcamy do zakupów i życzymy wszystkim miłej lektury.

smok

Autor : Piotr Osuch

Tytuł : Hung Gar Kuen Wiecznie Żywa Legenda

144 strony, 88 rycin oraz 140 zdjęć

Piotr Osuch - Wiecznie Żywa Legenda

Piotr Osuch - Wiecznie Żywa Legenda

Książka zawiera biografie największych mistrzów systemu Hung Gar Kung Fu od początków sięgających południowego Klasztoru Shaolin aż po dzień dzisiejszy. Wśród zaprezentowanych w książce postaci znajdują się tak legendarni bohaterowie historii Chin jak Hung Hai Kwun czy też Wong Fei Hung. Ubarwieniem biografii są ciekawe zdarzenia z ich życia i niezwykłe przygody ukazujące realia okresu w jakim przyszło im rozwijać system Hung Gar. Ze względu na ciągłość linii przekazu w biografiach poszczególnych Mistrzów książka doskonale może służyć jako kompendium historii stylu „Pięści Rodziny Hung”.

Poza częścią biograficzną książka zawiera część techniczną prezentującą ćwiczenia specjalne w stylu Hung Gar jak chociażby ćwiczenia hartujące, siłowe czy też w końcu ćwiczenia o charakterze energetycznym czyli tzw. Chi Kung (qigong).

W książce znaleźć można również opis poszczególnych form systemu uwzględniający genezę ich powstania i specyfikę techniki.

Dodatkową atrakcję opracowania stanowi opis  broni używanych w Chińskich Sztukach Walki oraz leksykon terminów związanych zarówno z systemem Hung Gar jak i z Wushu.

Większość terminów użytych w książce jest przedstawiona zarówno w związanym z systemem Hung Gar Kung Fu dialekcie kantońskim jak i powszechnie obowiązującym w Chinach dialekcie mandaryńskim. Dodatkową atrakcją są również odnośniki w postaci pisma Chińskiego han zi.

Cena : 37 PLN (cena wraz z kosztami przesłania)

W przypadku „przesłania za pobraniem” do kwoty 37 PLN dolicza się koszty tej usługi pobierane przez pocztę wysokości 9 PLN.

Zamówień można dokonać drogą telefoniczną:

+48 22 8877788

+48 519160400

Lub drogą e-mail :

laohu@vp.pl

wushu-chinwoo@pro.onet.pl

smok
Copyright © 2022 Kultura Chin. All Rights Reserved.
Theme 'Dyne' by Lorelei Web Design modified for Chinese-Culture.pl.