Pokazy

 

Grupa pokazowa Polskiego Stowarzyszenia Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej, Szkoły Hung Gar „Osuch Kwoon” od kilkunastu lat daje pokazy zarówno tradycyjnego Wushu, „Tańca Lwa” jak i nowoczesnych odmian sportowych Chińskich Sztuk Walki. Bierze również udział w imprezach skierowanych do dzieci i młodzieży połączonych z nauczaniem i zabawą poprzez Wushu.

W skład grupy pokazowej wchodzą najlepsi , profesjonalni zawodnicy Wushu, reprezentanci Kadry Polski Wushu, medaliści Mistrzostw Świata i Europy Wushu oraz sinolodzy Uniwersytetu Warszawskiego w liczbie od 5 do 10 osób ( w zależności od potrzeb i czasu trwania pokazu).

Członkowie naszego Stowarzyszenia biorą udział w licznych pokazach sztuk walki na terenie całej Polski. Podczas pokazów, którym zwykle towarzyszy dynamiczna chińska muzyka, prezentujemy techniki ręczne i z bronią, na pokazach można zobaczyć układy z halabardą, mieczem, szablą, czy wachlarzem. Również prowadzimy warsztaty i szkolenia dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czym jest wushu. Zawodnicy występują w profesjonalnych, kolorowych chińskich strojach Wushu.  W zależności od potrzeb jedna z osób grupy pokazowej może komentować występ poprzez system nagłaśniający. Oferujemy również powitanie i przedstawienie programu pokazu w języku chińskim.

Dla wielu firm, również zagranicznych i na imprezach plenerowych i nie tylko, prezentujemy tradycyjny taniec lwa, któremu towarzyszą gra na bębnie i specjalnych talerzach, najczęściej taniec wykonujemy jako ceremonię otwarcia lub zamnknięcia imprezy. Również podczas licznych eventów przedstawiamy chińską kaligrafię i malarstwo, można poznać tajniki chińskiego pisma lub też podziwiać precyzję z jaką pisze się chińskie znaki. Dla szczególnie zainteresowanych jest możliwość nauki podstaw języka chińskiego. Dla tych, którzy czerpią przyjemność ze smakowania prawdziwej chińskiej herbaty, również mamy coś specjalnego. Do naszych aktywności należy też pokaz tradycyjnego parzenia herbaty wraz z degustacją. Jest to niezwykle szczególna ceremonia, nie tylko dlatego iż herbata zostaje zaparzona w odpowiednie sposób, ale nadająca jej piciu kontemplacyjny charakter.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą pokazów:

Grupa pokazowa sama organizuje transport bębna, lwa, gongów,  strojów, broni oraz niezbędnych akcesoriów do pokazu kaligrafii i malastwa lub pokazu parzenia herbaty. Do kosztów pokazu dodawany jest koszt transportu zależny od odległości od Warszawy. Zazwyczaj jest to koszt paliwa dla samochodu osobowego transportującego bęben oraz inny sprzęt oraz koszty paliwa drugiego samochodu osobowego dla członków zespołu. W przypadku pokazów Wushu do ceny pokazu doliczany jest koszt przejazdu grupy pokazowej zależny od odległości od Warszawy.

 

 

 

Copyright © 2022 Kultura Chin. All Rights Reserved.
Theme 'Dyne' by Lorelei Web Design modified for Chinese-Culture.pl.