Wykład o języku chińskim i kulturze Chin – 21 marca 2014

Posted by Piotr Osuch on gru 31, 2014 in Uncategorized |
lelewelOrganizatorem imprezy były XLI Liceum oraz Gimnazjum im. Lelewela w Warszawie. Jedną z tradycji Lelewela są TeKaeMy. To skrót od Tygodnia Kultury Młodzieżowej. W ramach TKM-ów uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach tematycznych. Zajęcia tego rodzaju od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tydzień Kultury Młodzieżowej to ponad dwudziestoletnia tradycja warsztatów artystycznych, szkoleń i występów.
W tym roku dwa dni warsztatowe zostały podzielone na dzień dla ciała i dzień dla ducha. Na 25 edycji TKM, odbyły się warsztaty aktorskie, zajęcia taneczne, maraton malarski czy też warsztaty wokalne i gitarowe jak również warsztaty dotyczące szeroko pojętej kultury Chin oraz języka chińskiego, które dla uczniów liceum poprowadził wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej, sinolog Michał Wąsowski oraz sinolog Vasilis Stefanou. Podczas zajęć młodzież miała okazję poznać nie tylko tajniki języka chińskiego oraz nauczyć się podstawowych zwrotów po chińsku, ale również wysłuchać anegdot z  życia codziennego chińczyków, ich kulturę, zabytki, ciekawe miejsca warte odwiedzenia w Chinach, a także historię Państwa Środka.
W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz władze warszawskiej dzielnicy Bielany.
Dziękujemy za zaproszenie !
Michał Wąsowski
tygrys nowy

Copyright © 2022 Kultura Chin. All Rights Reserved.
Theme 'Dyne' by Lorelei Web Design modified for Chinese-Culture.pl.