Wizyta Marszałka Senatu RP w Pekinie – 20 grudnia 2013

Posted by Piotr Osuch on lut 7, 2014 in Uncategorized |

P1160141bisW dniach 16-20 grudnia 2013 r. przedstawiciele Senatu RP z Bogdanem Borusewiczem na czele przebywali z oficjalną wizytą w Chinach. Celem podroży oprócz spotkań z przedstawicielami Chińskich władz w Beijing była prowincja Shandong.

W pierwszym dniu Marszałek Senatu RP spotkał się w Pekinie z Yu Zhengsheng, Przewodniczącym Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej. Rozmowy dotyczyły perspektyw rozwoju strategicznego partnerstwa między oboma krajami, także w wymiarze gospodarczym.

P1160143bisMarszałek Bogdan Borusewicz odwiedził również Pekiński Uniwersytet Języków Obcych, gdzie spotkał się z kierownictwem tej uczelni oraz wykładowcami i studentami tamtejszej polonistyki. W kolejnych dniach odbyło się oficjalne spotkanie z Zhang Dejiang, Przewodniczącym Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych oraz władzami prowincji Shangdong. W ostatnim dniu wizyty, w Ambasadzie RP odbyło się przedświąteczne spotkanie Marszałka z Polakami mieszkającymi w Pekinie. Po części oficjalnej odbył się koncert fortepianowy. Całość spotkania zakończyło wspólne śpiewanie Kolend oraz życzenia świąteczne. Polskie Stowarzyszenie Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej na spotkaniu reprezentował Piotr Osuch

tygrys nowy

Copyright © 2020 Kultura Chin. All Rights Reserved.
Theme 'Dyne' by Lorelei Web Design modified for Chinese-Culture.pl.