Leszek Kózka

Skarbnik

Kung fu Wushu pojawiło się w moim życiu naprawdę dawno temu, bo już w 1979 r. Reprezentuję pierwsze pokolenie Polaków zafascynowanych – za sprawą Bruce’a Lee – chińskimi sztukami walki. Regularne treningi nauczyły mnie wytrwałości, szybkości, sprawności i opanowania. W 1979r. zaczęła się moja wieloletnia znajomość z Piotrem Osuchem, a w ciągu następnych lat miałem przyjemność poznać i trenować z wieloma innymi, utalentowanymi kolegami i koleżankami zafascynowanymi wushu i kulturą Chin podobnie jak ja.

W pierwszej połowie lat 80-tych, kiedy chińskie sztuki walki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, wspólnie z kolegami już zaawansowanymi w znajomości tej dyscypliny sportu, prowadziłem zajęcia dla grup początkujących.

W 2004r. Piotr Osuch zachęcił mnie do wzięcia udziału w III międzynarodowych zawodach hung gar, na których zająłem II miejsce w krótkich formach w kategorii powyżej 34 lat. W 2006r. również zdobyłem medal w krótkich formach na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu.

Nadal – dzięki regularnym treningom – utrzymuję niezmiennie bardzo dobrą kondycje fizyczną, która daje mi możliwość uprawiania także innych sportów, takich jak kolarstwo czy górskie wędrówki. Dopinguję młodszych kolegów z Osuch Kwoon, którzy reprezentują z sukcesami Polskę na wielu zawodach, a wszystkich innych zachęcam do czynnego uprawiania wushu – sztuki walki, która jest drogą do hartowania charakteru i utrzymywania ciała w odpowiedniej kondycji fizycznej.

Copyright © 2022 Kultura Chin. All Rights Reserved.
Theme 'Dyne' by Lorelei Web Design modified for Chinese-Culture.pl.